Достапни линкови

Големи поплави во делови на Казахстан - 20 мртви


Најмалку 20 луѓе загинаа во поплавите во Казахстан, соопштија властите. Во јужниот дел на земјата поради големите врнежи и топењето на снегот попуштија брани на водни резервоари. Евакуирани се илјадници луѓе од источниот регион на Алмати и други загрозени области.
XS
SM
MD
LG