Достапни линкови

Еврозона, скок на индустриското производство


Индустриското производство во 16 те држави од евро зоната во јануари годинава се зголеми за 1,7 насто во однос на декември лани. Тоа, како што се оценува, ги зголемува надежите за побрзо излегување од рецесијата од очекуваното.
XS
SM
MD
LG