Достапни линкови

Делегација на турската армија во Битола


Делегација на армијата на Турција од денеска престојува во тридневна официјална посета на Македонија, а по повод одбележувањето на 111 годишнината од дипломирањето на Кемал Ататурк на Воената гимназија во Битола. Турската делегацијата ја предводи бригадниот генерал Едхем Бујукишик, началник на Институтот за воени стратегиски истражувања.
XS
SM
MD
LG