Достапни линкови

Расте бројот на жртвите од нападите во Лахоре


Најмалку 39 лица загинаа, а речиси 100 тина се повредени во два бомбашки напади во Лахоре – Пакистан, што е втор ваков напад неделава. Меѓу загинатите има војници. Засега никој не ја превзеде одговорноста за нападот. Лахоре е цел на напади на исламски милитанти во изминативе месеци. Во понеделникот 13 лица загинаа во самоубиствен напад врз објект на безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG