Достапни линкови

Србија и Косово на иста маса - невозможна мисија!


Учеството на лидерите на Србија и на Косово на средбата ЕУ-Балкан во Брдо крај Крањ на 20 март, во извесна смисла е невозможна мисија, изјави словенечкиот премиер Борут Пахор. Словенија, бара решение кое ќе ги задоволи двете страни. Целта на овој состанок е интеграцијата на балканските држави за членство во ЕУ. Тоа би била првата заедничка средба на сите политички лидери на државите од регионот во изминатите 20 години.
XS
SM
MD
LG