Достапни линкови

Илјадници евакуирани од поплави во Казахстан


Илјадници луѓе се евакуирани откако две брани испукаа во регионот на Алмати по големите дождови и топењето на снегот, соопштија казахстанските власти. Од водниот резервоар во Акусиску е полавено село со 3 илјади жители, а во Караталски принудно се евакуирани 820 луѓе.
XS
SM
MD
LG