Достапни линкови

20 - тина жртви на бомбашки напади во Лахоре - Пакистан


Најмалку 20 лица загинаа, а многу други се повредени, во два бомбашки напади во Лахоре – Пакистан, што е втор ваков напад неделава. Засега никој не ја превзеде одговорноста. Лахоре е цел на напади на исламски милитанти во изминативе месеци. Во понеделникот 13 лица загинаа во самоубиствен напад врз објект на безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG