Достапни линкови

Серж Брамерц во посета на САД


Главниот обвинител на Хашкиот Трибунал Серж Брамерц ја завршува дводневната посета на САД, за време на која со американските официјални претставници разговара за работата на Трибуналот. Брамерц во Вашингтон учествува на конференцијата за потребите на востановување меѓународна конференција за злосторства против човештвото.
XS
SM
MD
LG