Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека при бомбашки напад денеска во Пешавар загинале најмалку 3-ца луѓе.Полицијата тврди дека мета на бомбашот самоубиец бил паравоен конвој кој минувал на десеттина километри од местото на настанот и по грешка порано ја активирал бомбата. Според полициски податоци во изменативе 3 години во Пакистан загинале над 3 илјади луѓе при бомбашки напади.

XS
SM
MD
LG