Достапни линкови

Шиитскиот блок со повеќе гласови од Иракиа


Првите прелиминарни резулати од парламентарните избори во Ирак покажаа дека коалицијата на актуелниот премиер Нури ал Малики води. Ирачката изборна комисија соопшти дека ова се само резултати од изброените гласачки ливчиња од две провинции. Конечните резулати од парламенатрните избори ќе бидат готови за неколку недели.


XS
SM
MD
LG