Достапни линкови

ОБСЕ назначи нов претставник за слободата на медиумите


Организацијата за безбедност и соработка на Европа (ОБСЕ) ја назначи Дуња Мијатовиќ од Босна и Херцеговина за свој нов претствник на секторот слобода на медиумите.Мијатовиќ е експерт за закони и регулативи за медиуми, се вели во соопштението на ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG