Достапни линкови

Ирак се уште брои гласачки ливчиња од неделните избори


Ирачката изборна комисија денеска соопшти дека броењето на гласовите од неделните парламентарни избори се уште е во тек. Во соопштението е најавено дека во текот на денов ќе објават резулати за неколку области, односно од изброената една третина од гласачките ливчиња. Конечните резулати ќе бидат готови за неколку недели.
XS
SM
MD
LG