Достапни линкови

Бајден бара почеток на израелско - палестинските преговори


Американскиот потпретседател, Џо Бајден денеска во Тел Авив побара да нема одложување на почетокот на израелско – палестинските разговори. Тој истакна дека мирот со Палестинците е од значителен интерес за Израел. Претходно Турција и Русија ја критикуваа одлуката на Израел да изгради 1600 куќи за еврејски доселеници во Источен Ерусалим.
XS
SM
MD
LG