Достапни линкови

Путин во посета на Индија


Рускиот премиер Владимир Путин денеска ќе престојува во посета на Индија. Тој во Њу Делхи треба да потпише договори од областа на одбраната и за нуклерани реактори, вредни 10 милијарди долари. Путин и неговите домаќини ќе се обидат и да ја зајакнат билатералната трговија, и од моменталните 8 милијарди долари, колку што изнесува размената, до 2015 да изнесува 20 милијарди долари. Индија ќе побара Русија да ги олабави визните правила и повеќе да инвестира во Индија.
XS
SM
MD
LG