Достапни линкови

Путин во Индија треба да потпише мултимилијардерски договори


Рускиот премиер Владимир Путин утре ќе отпатува на дводневна посета на Индија.Руското министертво за надворешни работи соопшти дека од оваа посета се очекува да бидат потпишани мултимилијардерски економски и воени зделки, како продажба на воени борбени авиони, руски воен хардвер, како и изградба на нуклеарна реактори во јужниот дел на Индија. Русија веќе гради две нуклеарни центали во Индија.Путин планира да се сретне со индискиот колега Манмонах Синг и претседателот Пратибха Патил.

XS
SM
MD
LG