Достапни линкови

Вицепремиерот Наумовски во посета на Италија


Процесот на македонските евроинтеграции и реформите што треба да се споведат како критетиум за членство во ЕУ се теми на денешната средба во Рим на вицепремиерот за европски прашања, Васко Наумовски и италијанскиот министерот за правда, Анџелино Алфано.Според соопштението на секретаријатот за европски прашања Алфано го поддржува процесот за членство на Македонија во ЕУ.
XS
SM
MD
LG