Достапни линкови

Јордан го разгледува барањето на НАТО


Јордан го разгледува барањето на НАТО, да обучува авганистански полицајци. Владиното соопштение следува по тридневната посетата на генералниот секретар на НАТО, Андрес Фог Расмусен. Јордан до сега истренирал илјадници ирачки и палестински војници и полицајци.XS
SM
MD
LG