Достапни линкови

Грчките новинари ќе се приклучат на утрешниот протест во Атина


Грчкиот синдикат на новинари ќе се приклучи кон генералниот штрајк во Атина закажан в четврток, пренесуваат новинските агенции. Утрешниот протест го организираат двата најголемите синдиката на работници против новите владини мерки за намалување на буџетскиот дефицит.Грчките синдикати најавија дека во целата земја ќе бидат затворени сите јавни сервиси, училишта и јавниот превоз ќе биде во 24 часовен прекин.
XS
SM
MD
LG