Достапни линкови

Најбараниот источноазиски милитант Дулматин е убиен


Претседателот на Индонезија Сусило Бамбанг Јуџојоно потврди дека најбараниот источно азиски милитант е убиен од полицијата во близина на Џакарта. Станува збор за Дулматин милитант на Џама Исмаилија, кој учествуваше во бомбашките напади врз ноќни клубови на Бали во 2002 кога загинаа 202 лица.
XS
SM
MD
LG