Достапни линкови

Вицепремиерот Наумовски во посета на Италија


Вицепремиерот задолжен за европски прашања Васко Наумовски од денеска ќе престојува во работна посета на Италија. Тој ќе се сретне со министерот за надворешни работи Франко Фратини, како и со неколку други министри и водечки луѓе на парламентот. На средбите ќе стане збор за процесот на европска интеграција на Република Македонија и активностите кои се преземаат во таа насока.
XS
SM
MD
LG