Достапни линкови

Средба Бајден- Абас


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден ја продолжува посетата на Израел и на палестинските територии. Тој денеска треба да се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас, со кого ќе разговара за продолжување на мировните преговори со Израел со посредство на Вашингтон.
XS
SM
MD
LG