Достапни линкови

Портпаролот на Стејт департментот се извини на Либија


Портпаролот на американскиот Стејт департмент Филип Кроули се извини поради коментарот за либискиот лидер Моамер ел Гадафи, поради кој Либија се закани со дипломатска одмазда. Кроули изјави дека жали поради коментарот кој го изнесол во одговорот на новинарско прашање во врска со неодамнешниот повик на Гадафи на света војна (џихад) против Швајцарија.
XS
SM
MD
LG