Достапни линкови

Прогноза за времето- снег, дожд и силен ветер


Времето во Македонија ќе биде облачно, проследено со повремени врнежи од снег, а во пониските предели ќе има врнежи од снег и дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер, претежно од југоисточен правец. Утринската температура се движи од минус пет до еден, а дневната ќе биде од минус два до три степени. Во Скопје и околината времето ќе биде облачно, повремено со врнежи од снег и со умерен југоисточен ветер. Утринската температура се спушти до минус два, а дневната ќе достигне до еден степен.
XS
SM
MD
LG