Достапни линкови

Тачи:Подготвен сум да разговарам со Тадиќ


Косовскиот премиер Хашим Тачи денеска изјави дека е подготвен да разговара со српскиот претседател Борис Тадиќ и дека неговата Влада нема присилно да бара од Србите во северниот дел на Косово да се интегрираат во останатиот дел од општеството пренесува новинската агенција МИА. Тачи додаде дека „се ќе биде направено во соработка со меѓународната заедница, НАТО и економските институции“.Косовскиот премиер најави дека ќе присуствува на на регионалната конференција која овој месец ќе се одржи во Словенија.
XS
SM
MD
LG