Достапни линкови

Уапсени за заговор за убиство на карикатуристот Ларс Вилкс


Во Ирска се уапсени седум лица осомничени за заговор за убиство на шведскиот карикатурист, Ларс Вилкс кој го нацрта пророкот Мухамед. Новинските агенции јавуваат дека станува збор за три жени и четворица мажи, но полицијата сеуште не ги потврдила овие информации. Исламистички групи нудат награда од 100 илјади долари за главата на карикатуристот пренесуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG