Достапни линкови

Железничкиот и авиосообраќајот во четврок во Грција во прекин


Сите летови на грчките и странските компании кои летаат од и до Грција ќе бидат откажани во четврток поради најавениот штрајк на авиодиспечерите.Синдикатот на авиодиспечери во Грција најави дека ќе се приклучи кон 24 часовниот штрајк орагнизиран од главните синдикати во земјата. Блокиран ќе биде и железничкиот сообраќај па патниците со воз ќе може да стигнат само до Гевгелија информираат од „ Македонски железници“.
XS
SM
MD
LG