Достапни линкови

Путин во дводневна посета на Индија


Рускиот премиер Владимир Путин ќе отпатува на дводневна посета на Индија. Во владиното соопштение е наведено дека целта на посетата е зацврстување на економските односи и стратегиското партнерство меѓу двете земји. Путин планира да се сретне со индискиот колега Манмонах Синг и претседателот Пратибха Патил.
XS
SM
MD
LG