Достапни линкови

САД го одобри извозот на софтвери во Иран, Судан и КубаГугл ја поздрави одлуката на Вашингтон за олеснување на санкциите во врска со извозот на интернет програми и услуги во Иран, Судан и Куба. Претставник на Гугл оцени дека со тоа ќе им се помогне на многумина активисти за човекови права и демократија.
XS
SM
MD
LG