Достапни линкови

Инцидент пред украинскиот конзулат во Истанбул


Припадник на обезбедувањето на украинскиот конзулат во Истанбул пукал и ранил едно лице кое се заканувало дека има бомба. Според турските медиуми, станувало збор за турски државјанин кој бил протеран од Украина, а неговата сопруга останала таму.
XS
SM
MD
LG