Достапни линкови

Гејтс во посета на јужен Авганистан


Американскиот државен секретар Роберт Гејтс е во посета на јужен Авганистан, на средба со командантите на сојузничките сили кои се во офанзива против талибанците во тој регион. Вчера, по пристигнувањето во Кабул, Роберт Гејтс изјави дека е постигнат голем успех во битката против талибанците, но предупреди оти сеуште престојат многу тешки денови.
XS
SM
MD
LG