Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи од снег. Во текот на денот врнежите ќе престануваат и облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од минус еден до пет степени.
XS
SM
MD
LG