Достапни линкови

Гејтс: Авганистан го очекуваат „тешки денови“


Американскиот министер за одбрана Роберт Гејт денска предупреди дека во Авганистан следуваат „ многу тешки денови“ во борбата со Талибанците. По средбата со авганистанкиот претседател Хамид Карзаи, Гејт изрази оптизмизам дека меѓународната коалиција и авганистанските сили ќе ги надминат „тешките денови“.
XS
SM
MD
LG