Достапни линкови

Почна судски процес против обвинети за планирање терористички напад


Во Белгија започна судењето на 9 луѓе кои се осомничени дека се поврзани со Ал Каеда. Еден од нив е обвинет за планирање на самоубиствен бомбашки напад. Малика ел Арауд и нејзиниот сопруг Моез Гарсалоу се на обвинителна клупа за водење на терористичка група.Деветмината обвинети се уапсени во рација спроведена во Белгија. Пресудата се очекува кон крајот на април известуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG