Достапни линкови

Фуере го осуди саботниот инцидент на скопскиот плоштад


Саботниот инцидент на плоштадот „Македонија“ е крајно тажен и сериозен оцени денеска евроамасадорот Ерван Фуере.Тој додаде дека Македонија е мултиетничка земја и потребни се повеќе напори за промовирање на толерантно општество, во духот на Охридскиот рамковен договор.
XS
SM
MD
LG