Достапни линкови

Ахмадинеџад ја одложи посетата на Авганистан


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад ја одложи посетата на Авганистан.Потпаролот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, Херави Фарс изјави дека средбата ќе се одржи во наредниве неколку дена, но не е прецизиран датумот.Тој додаде дека Аџмадинеџад ќе го придружуваат ирански политички и економски претставници.
XS
SM
MD
LG