Достапни линкови

Неделава ќе се одржи лидерска средба


Лидерска средба за уставните измени во делот за Судскиот совет ќе биде одржана кон крајот на неделава. Ова денеска го изјави премиерот Никола Груевски. Тој најави и измени во Законот за упис на Академијата на судии.XS
SM
MD
LG