Достапни линкови

По грешка поставена бомба во напуштена зграда


Авганистанската полиција соопшти дека напаѓачи активирале бомба во источниот дел на Авганистан. Шефот на полиција, Јаќоб Хан изјави дека засега не се регистрирани жртви, поради тоа што напаѓачите ја поставиле бомбата во погрешната зграда , наместо во полициската станица ја поставиле во напуштената зграда до неа.


XS
SM
MD
LG