Достапни линкови

Груевски апелира да се избегнуваат меѓуетнички инциденти


Македонскиот премиер Никола Груевски упати апел инцидентите слични на саботниот на плоштадот во Скопје во кои се вмешани лица со различна етничка припадност да се избегнуваат во иднина затоа што како што вели тој, можат погрешно да се протолкуваат, да добијат друга димензија и лошо да завршат. Груевски информира дека министертвото за внатрешни работи денеска ќе процесира пријави до сторителите.

XS
SM
MD
LG