Достапни линкови

ММФ нема да се вмеша во грчката криза


Шефот на Меѓународен монетарен фонт, Доминик Строс Кан изјави дека државите од еврозоната ќе можат да се справат со кризата во Грција. Тој додаде дека нема потреба Грција да бара кредит од Фондот. Кан истакна дека e разбирливо тоа што членките на еврозоната сакаат сами да се справат со кризата и се надева дека ќе бидат во состојба да го решат проблемот.
XS
SM
MD
LG