Достапни линкови

Продолжуваат протестите во Грција


Во Грција продолжуваат протестите на државниот сектор поради владините економски мерки. Од денеска во 48 часовен штрајк се даночните службеници, а со повремени прекини на работата до 12 март ќе протестираат и службениците во судовите. Во нарединте денови, протести најавија и вработените во општините, како и полицајците. Речиси 87 отсто од Грците страхуваат дека строгата програма на Владата ќе предизвика социјално незадоволство.
XS
SM
MD
LG