Достапни линкови

Бомбашки напади во Авганистан


Дванаесет луѓе загинале во денешните две експлозии на поставени бомби во авганистанската провинција Бадгис. Талибанците, како што јавуваат агенциите, во последно време ги интензивирале активностите во обид да ја преземат контролата врз овој југозападен регион.
XS
SM
MD
LG