Достапни линкови

Најмалку 11 загинати во бомбашки напад во Лахоре


Најмалку 11 луѓе загинаа, а над 60 биле повредени во денешниот самоубиствен напад со автомобил бомба во пакистанскиот град Лахоре. Агенциите јавуваат дека до нападот дошло пред една полициска зграда каде што требало да се одржи сослушување на осомничени милитанти. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но се верува дека зад него стојат пакистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG