Достапни линкови

Се проверуваат извештаите за апсење на портпарол на Ал Каеда


Американски разузнавачи соопштија дека се обидуваат да ги потврдат извештаите на пакистанските безбедносни сили дека портпаролот на Ал-Каеда бил приведен. Адам Гадан е роден во Америка и американските власти го гонат за предавство. Пакистанските власти соопштија дека тој бил уапсен во градот Карачи. Американските власти го осудија Гадан во отсуство на смртна казна.
XS
SM
MD
LG