Достапни линкови

Бајден во посета на Блискиот исток


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска е во официјална посета на Блискиот исток. Тој ќе се сретне со израелските и палестинските лидери кои се очекува да ги продолжат мировните преговори. Посетата на американскиот потпретседател доаѓа по одлуката на Палестинците за почнување мировни преговори со Израелците, со посредство на Соединетите Американски Држави.
XS
SM
MD
LG