Достапни линкови

Заега без потврда дека македонски државјанин загинал во Авганистан


Македонските власти засега немаат официјална потврда за евентуалното загинување на македонски државјанин во Авганистан, како што јавија македонските медиуми.Неофицијалните информации, на кои се повикуваат медиумите, говорат дека станува збор за поранешен војник, учесник во мировна мисија, кој по завршувањето на обврските останал да работи во Авганистан во приватна фирма за обезбедување.
XS
SM
MD
LG