Достапни линкови

Снежно невреме во Германија


Германската полиција соопшти дека снежното невреме што ја зафати земјата предизвика неколку илјадници сообраќајни несреќи во кои загина најмалку 20тина луѓе и уште стотина се повредени. Само низ јужниот дел на Баварија се регистрирани над 2 000 сообраќајни незгоди.Снежните врнежи започнале во петокот .
XS
SM
MD
LG