Достапни линкови

Груевски ја осуди тепачката на плоштадот


Македонскиот премиер Никола Груевски денска го осуди вчерашниот инцидент на плоштадот „Македонија“ во Скопје.Груевски изјави дека таков настан, без разлика кој кого нападнал и на која етничка заедница и припаѓа, е за осуда.
XS
SM
MD
LG