Достапни линкови

Во Авганистан борби меѓу талибанците и Хезб е Ислами


Најмалку 60 милитанти загинале и над 20 цивили се ранети денеска во Авганистан во борбите меѓу талибанците и бунтовниците од Хезб-е-ислами групата.Борбата се одвива во северниот дел на провинцијта Багхлан.


XS
SM
MD
LG