Достапни линкови

ПЛО сака да преговара со Израел


Главниот одбор на Палестинската ослободителната организација се согласи да започнат мировни преговори со Израел во посредништво на Соеднинетите Американски Држави. Шефот на организацијата, Генерал Абед Рабо изјави дека разговорите ќе имаат временско ограничување од 4 месеци. Денешната одлука на Палестинците е првиот успех на американската дипломатија во изрелско – палестинкиот конфликт пренесуваат новинските агенции.

XS
SM
MD
LG