Достапни линкови

Невреме во Австралија


Поројни дождови во Австралија предизвикаа големи поплави во земјата пренесуват новинските агенции.Неколку градови се целосно отсечени, уништени се цели автопати и делови од железничката пруга. Се уште не се регистирани жртви или повредени.Евакуирани се жителите на градот Сент Џорџ.
XS
SM
MD
LG